AKBANK Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

AKBANK Bank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

İtnernet bankacılığının gelişmesiyle birlikte artık şubeye gitmeden bütün işlemler yapılabiliyor. Bu kolaylıkla birlikte SMS onay sistemi sıkıntısı gelse de şubeye gitme derdinden ve başka bir çok uğraştan kurtardığı için nimet olarak değerlendirilebilir. Sim kartınızı 4.5G uyumlu hale getirdiğinizde yada hattınızı yeniden çıkarmak zorunda kaldığınızda bankalar SMS onay sistemini bloke haline getirip müşterilerinin güvenliğini sağlamaya çalışmaktadırlar.

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılığa giriş yapmaya çalıştığınız da şu uyarıyla karşılaştığınızda simkartınızın bloke yediğini anlayabilirsiniz. “Lütfen sim kart blokenizi kaldırınız”

 

Akbank SMS bloke kaldırma işlemi için izlemeniz gerek aşamalar yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Akbank müşteri hizmetlerini arayarak sms blokenizi kaldırabilirsiniz. Akbank müşteri hizmetleri 44 25 25 veya 0850 222 25 25 numaralarını arayarak  ulaşabilir ve sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz. Kaldırma işlemleri için bankanızın sizden bazı bilgileri güvenlik amacıyla talep etmek zorundadırlar, bu bilgilerin en başlıcaları T.C kimlik numaranızın annenizin evlenmeden önceki kızlık soyadının 2. ve son harfi, doğum tarihinizi ve doğum yeriniz gibi bilgileri talep edebilirler. Bu bilgiler elinizde bulunmuyorsa temin ettikten sonra aramanız gerekir.

 

 

 

İlginizi Çekebilir  Havale ve EFT Nedir, Aralarındaki Farklar Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu