1 haftada 5 kilo verdiren diyet

İnsanlar genellikle kendileri ile alakalı sıkıntılarının en başına kilo sorunlarını koyarlar ki estetik görünme arzusudur bunu belirleyen faktör. Bunu sağlamak zor olsa da 1 haftada 5 kilo verdiren diyet tam size göre olabilir. Beraberinde düzenli egzersizler ile desteklenecek olursa kesin sonuçlar veren 1 haftada 5 kilo verdiren diyet için şu menüleri önerebiliriz. Bu şekilde 5 kilo vermek ise işten bile değil.

1. Gün: Sabah 2 gresini, aç miktarda keçi peyniri ile şekersiz çay, öğlen roka salatası eşliğinde haşlanmış balık, akşam yoğurt ve haşlama kabak.

2. Gün: 1 Dilim kepek ekmeği, bir parça beyaz peynir ve yarım adet greyfurt, öğlen tavuk haşlama ile domates salatası, akşam ise kuru cacık ve ıspanak haşlama.

3. gün: Sabah tek dilim çavdar ekmeği, tek domates ve 2 adet yeşil zeytin, öğlen ızgara et ile mercimek salatası, akşam ise brokoli haşlama ve yulaflı yoğurt.

4. Gün: Sabah tek dilim buğday ekmeği, yumurta haşlama ve salatalık, öğlen 4 tane ızgara köfte ve roka salatası, akşam haşlanmış olan yeşil fasulye ile kısır.

5. Gün: Sabah 2 adet tuzsuz kraker, çok az keçi peyniri ve 3 tane siyah zeytin, öğlen ızgara balık ve yeşil salata, akşam lahana haşlama ve sarımsaklı yoğurt.

6. Gün: Sabah 5 adet grisini, az miktarda lor peyniri, domates ve salatalık, öğlen az miktarda ızgara et ve domates salatası, akşam börülce salatası ile bir elma.

7. Gün: Sabah kahve, bir dilim kaşar, yağsız omlet, öğlen kıvırcık salata ile ton balığı, akşam bol yoğurtlu ıspanak.

İlginizi Çekebilir  Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu